Wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski podczas jubileuszu 30-lecia leszczyńskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Leszczyńskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodziło 30-lecie działalności. W jubileuszu w ratuszu w Lesznie uczestniczył wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

W 1992 r. powstało w Lesznie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, skupiające głównie rodziców dzieci niepełnosprawnych. W przekazanym stowarzyszeniu budynku miejskim przy ul. Starozamkowej stowarzyszenie prowadzi trzy placówki:  Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, Ośrodek Wczesnej Interwencji oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Wena”. Z placówek korzystają nie tylko mieszkańcy Leszna, ale także powiatu leszczyńskiego.

fot. J.Rutecka-Siadek leszno24.pl

Facebook Powiat 1