Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Medaliści Mistrzostw Polski w warcabach z UKS Roszada Lipno

Warcabiści UKS Roszada Lipno zdobyli pięć medali podczas XXVIII Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach stupolowych w Szklarskiej Porębie.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów rozegrano tempem 90 minut na zawodnika na dystansie 7-10 rund w zależności od grupy wiekowej. Młodzi sportowcy po raz kolejny osiągnęli bardzo dobre wyniki w rywalizacji ogólnopolskiej.

Drużynowymi Mistrzyniami Polski Juniorek do lat 13 zostały Zofia Wideł i Gabriela Rumińska oraz w kategorii do lat 8 - Nikodem Brzozowski, Michał Leśniewski i Michał Menes. Srebrny medal w kategorii do lat 16 zdobyli Mateusz Wysokiński, Timur Bogusławski i Antoni Rumiński. Natomiast brązowe medale wywalczyli w kategorii do lat 8 Laura Sikora i Wiktoria Zając, a w kategorii do lat 13 -Hugo Franek, Radosław Leśniewski i Kajetan Brzozowski.