Leszczyński rynek zapełnił się młodymi żołnierzami oraz ich rodzinami i przyjaciółmi. Trzystu elewów 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania złożyło przysięgę wojskową.

To była największe tego typu wydarzenie w historii Leszna. Przysięgę złożyło trzystu żołnierzy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania. Wcześniej ukończyli służbę przygotowawczą w garnizonach w Lesznie, Bolesławcu i Krośnie Odrzańskim.

Oprócz żołnierzy do Leszna przyjechały ich rodziny i przyjaciele, by wspólnie świętować początek służby wojskowej. Wśród zaproszonych gości byli m.in. poseł Jan Mosiński, przedstawiciel wojewody wielkopolskiego i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Rolę gospodarzy pełnił prezydent Leszna Łukasz Borowiak i pochodzący z Leszna gen. Jarosław Mika, dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

{gallery}2016/artykuly/Wojsko_przysiega_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800{/gallery}