Uczestnicy wsiedlenie bażantów w okolicy Grodziska i Świerczyny

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak uczestniczył we wsiedleniu, czyli wprowadzeniu do środowiska bażantów w rejonie miejscowości Grodzisko i Świerczyna w gminie Osieczna.

Bażanty pochodziły z fermy Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Grodzisku w gminie Poniec. Zarząd okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego zorganizował pokazowe wsiedlenie ponad 30 ptaków na terenie obwodu łowieckiego OHZ Grodzisko. Była to część zajęć edukacyjnych dla uczniów Zespołu Szkół w Świerczynie. W ich ramach dzieci z klas 1-3 wcześniej uczestniczyły w konkursie plastycznym o bażantach oraz lekcji o tych ptakach.

We wsiedleniu bażantów wzięli udział starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, łowcza okręgowa Anna Wygocka, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Transportu Starostwa Powiatowego w  Lesznie Janusz Perski oraz sołtysi Świerczyny Mateusz Konopka i Grodziska Ewa Pietraszewska.

Powiat leszczyński od lat finansuje zakup bażantów, które następnie są wprowadzane do środowiska w obwodach łowieckich w celu zwiększenia ich populacji. W 2022 r. do 14 obwodów na terenie powiatu leszczyńskiego trafi 500 ptaków.

Facebook Powiat 1