Trzy sołectwa z powiatu leszczyńskiego zostały nagrodzone podczas zorganizowanej w Lipnie Gali Liderów Wielkopolskiej Odnowy Wsi.

Po raz pierwszy coroczna gala organizowana przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu odbyła się w powiecie leszczyńskim. Zgromadziła przedstawicieli samorządów zachodniej i południowo-zachodniej Wielkopolski. Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski nagrodził laureatów VI edycji konkursu „Aktywna Wielkopolska Wieś". W jego ramach gminy mogły zgłaszać trzy sołectwa, które wyróżniają się aktywnością w działaniach na rzecz mieszkańców.

Wśród nagrodzonych znalazły się trzy sołectwa z powiatu leszczyńskiego. Wyróżnienia otrzymały  Zaborówiec (gmina Wijewo) i Mórkowo (gmina Lipno), a laureatem została Górka Duchowna (gmina Lipno).

W gali samorządowej w Lipnie uczestniczyli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

fot. B.Klupś elka.pl