Przebudowana droga powiatowa Osieczna - Łoniewo - Kąkolewo

Spółka Strabag zakończyła przebudowę drogi powiatowej Osieczna - Łoniewo – Kąkolewo.

Jezdnia ok. 4 km drogi powiatowej, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem w Osiecznej przez Łoniewo do skrzyżowania dróg w kierunku Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa oraz dalej w kierunku Kąkolewa została poszerzona do sześciu metrów. Skrzyżowanie przebudowano na rondo o promieniu wewnętrznym 25 metrów i zewnętrznym 40 metrów. Ponadto w Łoniewie przebudowany został chodnik.

Inwestycja kosztowała 8.734.760 zł. Ponad połowę kosztów – 4.759.760 zł - pokrył powiat leszczyński, 2,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a 1.475.000 zł przekazała gmina Osieczna.

Facebook Powiat 2

RFRD logo