Gala kończąca realizację projektu Eksplozja Młodzieżowych Inicjatyw.w Lesznie

Stowarzyszenie ZMW Przybyszewo zrealizowało projekt aktywizujący młodzież do podejmowania działań integracyjnych w swoich miejscowościach - Eksplozja Młodzieżowych Inicjatyw. W gali podsumowującej działania uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski oraz wiceprzewodniczący rady powiatu Remigiusz Leciejewski.

Projekt Eksplozja Młodzieżowych Inicjatyw został sfinansowany z dotacji z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zrealizowano 10 inicjatyw, których liderkami były mieszkanki sześciu gmin powiatu leszczyńskiego: Aleksandra Musielak (Święciechowa), Zofia Sztor  (Święciechowa), Wiktoria Szłapczyńska (Święciechowa), Rebecca Dudzinska (Osieczna), Martyna Bajon (Włoszakowice), Aleksandra Matysiak (Wijewo), Rozalia Gąda (Wijewo), Anita Sieracka (Lipno), Zuzanna Leciejewska (Święciechowa) i Julita Łukaszczyk (Rydzyna).

Po zdobyciu potrzebnej wiedzy i informacji na warsztatach oraz spotkaniach z mieszkańcami liderki inicjatyw wraz z zespołami wolontariuszy zrealizowały swoje pomysły w lokalnych społecznościach. Każdy z nich został tez udokumentowany filmowo.