Przekazanie promes dla młodzieżowych drużyn pożarniczych w Lipnie

31 młodzieżowych drużyn pożarniczych z powiatu leszczyńskiego otrzymało w Lipnie promesy na dofinansowanie swojej działalności.

W Lipnie odbyło się uroczyste przekazanie promes dla młodzieżowych drużyn pożarniczych, działających przy ochotniczych strażach pożarnych w powiatach leszczyńskim i gostyńskim. Pieniądze z budżetu państwa zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu stanowiącego wyposażenie, do przeprowadzenia zawodów sportowo-pożarniczych dla młodzieżowych drużyn pożarniczych, na umundurowanie, wyposażenie osobiste członków tych drużyn oraz sprzęt teleinformatyczny.

Promesy przekazali poseł Jan Dziedziczak - minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu Tomasz Grzelak. W uroczystości m.in. uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu leszczyńskiego.