Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Rydzynie obchodził jubileusz 20-lecia rozpoczęcia edukacji dzieci i młodzieży słabosłyszącej i niesłyszącej. Przez 20 lat w szkole uczyło się ponad stu uczniów.

We wrześniu 1996 r. pierwszych jedenastu uczniów słabosłyszących i niesłyszących rozpoczęło edukację w rydzyńskim ośrodku. Łącznie mury rydzyńskiego ośrodka opuściło 109 osób. W jubileuszu uczestniczyła znaczna część absolwentów tej szkoły.

W jubileuszu 20-lecia edukacji dzieci i młodzieży słabosłyszącej i niesłyszącej uczestniczyli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek oraz dyrektorzy okolicznych szkół, poradni psychologiczno-pedagogicznych, zaprzyjaźnionych stowarzyszeń, przedstawiciel kuratorium oświaty, rodzice uczniów oraz dawna dyrekcja i kierownictwo szkoły.

Jubileuszowi towarzyszyła wystawa osiągnięć sportowych i plastycznych uczniów niesłyszących, a także przegląd dokonań koła turystycznego, które na swoim koncie ma wiele wyjazdów krajowych i zagranicznych. Swoje aktorskie umiejętności zaprezentowali uczniowie z teatru „Wzlot”, który działa przy szkole.

{gallery}2016/artykuly/Rydzyna_SOSW_jubileusz_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}