Manewry ratowniczo – techniczne pod Rydzyną

Przy zbiorniku wodnym Rydzyna odbyły się manewry ratowniczo – techniczne, z udziałem 14 jednostek strażackich ochotniczych i zawodowych z powiatu leszczyńskiego oraz ratowników medycznych. Działania służb ratowniczych obserwował starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Ważnym elementem działania służb ratowniczych są działania treningowo - edukacyjne. Zorganizowane pod Rydzyną manewry ratowniczo – techniczne były okazją, aby w warunkach pozoracji przećwiczyć scenariusze prawdopodobnych niebezpiecznych wydarzeń i procedury skutecznego działania strażaków i ratowników medycznych. Uczestniczy ćwiczeń ćwiczyli prawidłowe zabezpieczenie zdarzenia na wodzie, pożaru wewnętrznego, wypadku komunikacyjnego i ewakuacji poszkodowanego z ciężkiego terenu.

Organizatorami ćwiczeń były OSP Rydzyna i ratownicy medyczni z Leszna.