Puchar Polski w kolarstwie przełajowym we Włoszakowicach

Blisko 350 kolarzy uczestniczyło we Włoszakowicach w przełajowych wyścigach zaliczanych do Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Zawody odbyły się m.in. pod patronatem starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Organizatorem prestiżowej imprezy kolarskiej był Klub Sportowy Kołownik Włoszakowice. Zawody rozegrano we włoszakowickim parku.

W kategorii juniorów bardzo dobrze spisali się mieszkańcy regionu leszczyńskiego. Wyścig juniorów młodszych wygrał Kacper Mizuro z Leszna (Pho3nix Cycling Team), a piąte miejsce wśród juniorów zajął mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Wiktor Staniewski, jeżdżący w barwach Jedynki Kórnik.

Puchary najlepszym zawodnikom wręczał m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Gościem zawodników, działaczy i widzów był jeden z najlepszych polskich kolarzy Zenon Jaskuła, wicemistrz olimpijski i wicemistrz świata w wyścigu drużynowym, trzeci kolarz Tour de France w 1993 r., wielokrotny mistrz Polski. Zawody na żywo komentował znany dziennikarz sportowy Włodzimierz Rezner.

fot. J.Kuik leszno24.pl

Facebook Powiat 2