Karolina Pęk - tenisistka stołowa Wametu Dobry Wiązar Dąbcze

Tenisistka stołowa Wametu Dobry Wiązar Dąbcze Karolina Pęk zdobyła srebrny i brązowy medal w mistrzostwach  świata osób niepełnosprawnych w Granadzie.

Zawodniczka Wametu Dobry Wiązar najpierw wywalczyła brązowy medal w grze mieszanej w parze z Piotrem Grudniem w klasie XD17, a następnie wspólnie z Natalią Partyką zdobyły wicemistrzowski tytuł w grze podwójnej w klasie WD20.

Teraz przed tenisistką stołową klubu z gminy Rydzyna start w najbardziej prestiżowej konkurencji – grze pojedynczej w klasie 9.

Karolina Pęk na co dzień rywalizuje z powodzeniem w sporcie niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych. W sezonie 2022/2023 zdobywa punkty dla debiutującego w 1. lidze kobiet Wametu Dobry Wiązar Dąbcze. Po pięciu kolejkach leworęczna zawodniczka ma na swoim koncie siedem zwycięstw i trzy porażki. Bilans ten pozwala jej być w pierwszej dziesiątce najlepiej punktujących tenisistek stołowych w całych rozgrywkach.