Plakat obrazujący tekst

11 listopada br. tenisiści stołowi Wametu Dobry Wiązar Dąbcze zagrają z belgijskim zespołem TTK Turnhout w meczu o trzecie miejsce w grupie “C” Pucharu Europy TT Inter Cup. Stawką tego spotkania będzie awans do ćwierćfinału fazy finałowej o trofeum Klausa Hengesa.

Zarówno tenisiści stołowi z Dąbcza jak i z Turnhout, przegrali swoje pierwsze spotkania w tym sezonie w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup. Zespół z Wielkopolski uległ na wyjeździe niemieckiemu DJK Franz-Sales-Haus Essen 0:4, a TTK Turnhout przegrał we własnej hali z przedstawicielem włoskiej Serie A2 – A.S.D. Tennistavolo Sassari również 0:4.

Po porażkach w półfinałach grupy “E”, teraz obydwa zespoły czeka rywalizacja o trzecie miejsce w grupie, które jest premiowane awansem do ćwierćfinału turnieju finałowego o trofeum Klausa Hengesa.

Tenisiści stołowi Wametu Dobry Wiązar po raz pierwszy w historii startów w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup zmierzą się z zespołem z Belgii. Dotychczas drużyna z gminy Rydzyna rywalizowała z drużynami z Austrii, Niemiec, Francji i Włoch.

W ubiegłym sezonie tenisiści stołowi Wametu Dobry Wiązar Dąbcze sięgnęli po trofeum Trude Pritzi (trofeum imienia pięciokrotnej austriackiej mistrzyni świata).

Spotkanie Wametu Dobry Wiązar Dąbcze z TTK Turnhout zostanie rozegrane 11. listopada o godz.  14:00 w Dąbczu.