Tobiasz Cop

Ponad stu zawodników z 25 klubów uczestniczyło w Lesznie w XXIX Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim im. Jana Pawlaka oraz XXV Turnieju Bokserskim im. Janusza Stawińskiego "Harcerza". Organizacja turniejów została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

W turnieju im. Jana Pawlaka walczyli kadeci i kadetki. Jedynym reprezentantem Polonii 1912 Leszno był mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Aleksander Piasecki, który przegrał walkę z Władimirem Sapitotenko z Olimpii Poznań. Najlepszym zawodnikiem turnieju Jana Pawlaka został wybrany Patryk Konasewicz (Prosna Kalisz), zawodniczką - Dajana Bagdasarian (Boxing Club Poznań), a najlepszym trenerem Misza Bagdasarian (Boxing Club Poznań).

W turnieju im. Janusza Stawińskiego walczyli młodzicy, juniorzy i seniorzy. Trzy zwycięstwa odnieśli zawodnicy Polonii 1912 Leszno - mieszkańcy powiatu leszczyńskiego: Maciej Sowa (52 kg), Maja Sowa (54 kg) i Tobiasz Cop (65 kg). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Sowa, zawodniczką - Maja Sowa, a trenerem Misza Bagdasarian.

Organizację turniejów finansowo wsparł samorząd powiatu leszczyńskiego.