Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Starosta Jarosław Wawrzyniak nagradza zwycięzcę X Rydzyńskiego Biegu Niepodległości Krzysztofa Szymanowskiego

Ponad 360 zawodników wystartowało w jubileuszowym X Rydzyńskim Biegu Niepodległości. Tradycyjnie organizacja prestiżowej imprezy została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Jak zwykle start do Rydzyńskiego Biegu Niepodległości wyznaczony został o godz. 11:11 pod  rydzyńskim zamkiem. Biegacze mieli do pokonania dystans 11 km wokół zalewu i ulicami Rydzyny.

Po raz drugi w Rydzyński Bieg Niepodległości wygrał Krzysztof Szymanowski z Kościana w czasie 36 minut i 17 sekund. Drugie miejsce zajął Miłosz Szcześniewski, a trzecie - Łukasz Wróbel. Wśród kobiet zwyciężyła Justyna Karolczak z Krotoszyna (czas 41 minut i 17 sekund), przed Klaudią Petters i  Agnieszką Wojtaszek.

Wśród nagradzających biegaczy był starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który uhonorował najlepszych zawodników wraz z burmistrzem Rydzyny Kornelem Malcherkiem i prezydentem Leszna Łukaszem Borowiakiem.