Puchar Europy w tenisie stołowym - Wamet Dabcze - TTK Turnhout

Tenisiści stołowi Wametu Dobry Wiązar Dąbcze powalczą o trofeum Klausa Hengesa w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup. Stało się tak dzięki wygranej zespołu z powiatu leszczyńskiego w Dąbczu nad belgijskim TTK Turnhout 4:0.

Po porażce w inauguracyjnym spotkaniu na wyjeździe z niemieckim DJK Franz-Sales-Haus Essen 0:4, w ostatnim meczu grupy „E” tenisiści stołowi z Dąbcza zmierzyli się z belgijskim TTK Turnhout. Gospodarze wygrali pewnie 4:0 i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału turnieju o trofeum Klausa Hengesa.

Po jednym punkcie dla Wametu Dobry Wiązar w starciu z TTK wywalczyli: Mateusz Przybył, Tomasz Mrozek, Krzysztof Mrozek oraz w grze podwójnej Mateusz Przybył i Agata Domańska. Po zakończeniu spotkania rozegrano jeszcze trzy pojedynki indywidualne, które również zakończyły się zwycięstwami miejscowych.

Dzięki wygranej nad belgijskim TTK Turnhout, gracze Wametu Dobry Wiązar Dąbcze znaleźli się w gronie siedmiu zespołów, które w 2023 r. powalczą o trofeum Klausa Hengesa. Losowanie par 1/4 finału odbędzie się w drugiej połowie grudnia.

Tenisiści stołowi Wametu Dobry Wiązar Dąbcze po raz piąty w historii biorą udział w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup. W ubiegłym sezonie zespół sięgnął po historyczne trofeum Trude Pritzi.