Zakończenie przebudowy ul. Mórkowskiej w Wilkowicach - od lewej: kierownik budowy Sławomir Józefczak, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak , poseł Jan Dziedziczak, wójt gminy Lipno Łukasz Litka

Przebudowa drogi powiatowej – ul. Mórkowskiej została oficjalnie zakończona.

Inwestycja obejmowała kompleksową przebudowę 2,6 km drogi oraz budowę 960 m drogi pieszo-rowerowej, 700 m chodnika, budowę trzech przejść dla pieszych oraz 80 m sieci kanalizacji deszczowej, a także montaż w niebezpiecznych miejscach barier ochronnych o łącznej długości 330 m.

Inwestycja wykonana przez spółkę Strabag kosztowała 6 889 671 zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wyniosło 4 702 500 zł, powiat leszczyński przeznaczył  2 087 171 zł, a gmina Lipno przekazała 100 000 zł.

W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyli poseł Jan Dziedziczak – minister w Kancelarii Premiera, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, skarbnik Marcin Wydmuch, radni powiatu: Jan Szkudlarczyk (przewodniczący), Józef Buszewicz, Wiesława Małycha i Stanisław Matuszewski, wójt gminy Lipno Łukasz Litka, przewodniczący Rady Gminy Lipno Bartosz Zięba, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Dariusz Pasterkiewicz, sołtys Wilkowic Agnieszka Pawlicka oraz przedstawiciele spółki Strabag.

Facebook Powiat 2