Spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lesznie - od lewej: wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski, Dawid Mikołajczak, starosta Jarosław Wawrzyniak, dyrektor PUP Anna Szyszka

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Lesznie podpisana została umowa o dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej przez mieszkańca powiatu leszczyńskiego.

Na podstawie podpisanej umowy mieszkaniec gminy Osieczna Dawid Mikołajczak otrzyma jednorazowe dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podjęcie działalności gospodarczej. Będzie to firma świadcząca prace stolarskie, ciesielskie, parkieciarskie i pielęgnacyjne.

W spotkaniu z Dawidem Mikołajczakiem w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lesznie uczestniczyli dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie Anna Szyszka, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Podpisana umowa jest drugą w 2022 r., na podstawie której dofinansowane zostało uruchomienie firmy. W kwietniu br. dotację otrzymał mieszkaniec gminy Lipno.