Sadzenie drzew przy drodze Włoszakowice - Boszkowo Letnisko

Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie – jak co roku jesienią - sadzą drzewa przy drogach powiatowych. W tym roku posadzonych zostanie łącznie ok. 500 drzew.

Zakończono już sadzenie 200 lip przy drodze Strzyżewice – Henrykowo w gminie Święciechowa. Powiat leszczyński otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu 19,8 tys. zł dotacji na ich  zakup. Samorząd wojewódzki od lat współfinansuje zakup sadzonek drzew miododajnych przez gminy i powiaty. To odpowiedź na apele pszczelarzy, którzy informują, że niezbędne w rolnictwie pszczoły coraz częściej mają problemy z pozyskiwaniem nektarów czy soków, z których powstaje miód.

Wiosną br. pracownicy ZDP posadzili 50 lip przy drodze Osieczna – Łoniewo. Obecnie trwa sadzenie drzew przy kolejnych pięciu drogach: Włoszakowice – Boszkowo Letnisko (20 grabów), Nowa Wieś – Pawłowice (28 klonów), Pawłowice – Lubonia – Oporowo (62 klony), Kąkolewo – Grodzisko (10 lip) i Osieczna – rondo (90 lip). Trwają analizy miejsc, w których będą posadzone kolejne drzewa.

Facebook Powiat 1