Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Drużynowy wicemistrz Polski w warcabach - UKS Roszada Lipno

Drużyna UKS Roszada Lipno zdobyła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski w warcabach stupolowych w Janikowie.

W turnieju uczestniczyło 11 drużyn. Grano tempem 60 minut + 30 sekund/ruch na dystansie siedmiu rund systemem dwufazowym: eliminacje + finał. Po zwycięstwie z drużyną SRW Rychlik w eliminacjach drużyna UKS Roszada Lipno awansowała do finału. Ponieważ z MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki grała w fazie eliminacyjnej, to zgodnie z obowiązującym systemem wynik 3:5 został zaliczony do klasyfikacji końcowej. W pierwszej rundzie finału UKS Roszada Lipno zremisowała z faworytami turnieju, drużyną WKS Admirał PC Best Szczecin. Następnie zawodnicy z Lipna pokonali LKS Czarna Damka Lututów.

W końcowej tabeli UKS Roszada Lipno wywalczyła srebrny medal. Skład medalowej drużyny to   Filip Kuczewski, Mateusz Niczyporuk, Amadeusz Zyber-Moszak oraz Mateusz Wysokiński. Złoty medal zdobyła drużyna MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, a brązowy WKS Admirał PC Best Szczecin.