Drużyna piłkarska Brenewia Wijewo

Piłkarze nożni zakończyli rundę jesienną rozgrywek organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Drugie miejsce w klasie okręgowej zajmuje GKS Brenewia Wijewo, beniaminek tych rozgrywek.

Po pierwszej rundzie rozgrywek piłkarskich sezonu 2022/2023 najwyżej sklasyfikowaną drużyną z powiatu leszczyńskiego jest GKS Brenewia Wijewo. Znajduje się na drugim miejscu tabeli klasy okręgowej w grupie 5, zdobyła 30 pkt i ma jeszcze jeden zaległy mecz. Liderem grupy z 39 pkt jest Dąbroczanka Pępowo.

Trzecie miejsce zajmuje Korona Wilkowice (27 pkt.), dziewiąte - Rydzyniak Rydzyna (22 pkt), dziesiąte - MTS Pawłowice (21 pkt), a Tęcza-Osa Osieczna – ostatnie szesnaste (4 pkt).