Jubileusz 75-lecia KGW "Włościanki" ze Święciechowy

Koło Gospodyń Wiejskich „Włościanki” ze Święciechowy obchodziło 75-lecie działalności. W jubileuszu uczestniczył wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

KGW „Włościanki” ze Święciechowy to jedna z najstarszych tego typu organizacji w powiecie leszczyńskim. Działa od 1947 r., a od trzynastu lat kieruje nią Urszula Płachta. Od 2000 r. KGW ma sztandar, a w 2007 r. wyróżnione zostało odznaczeniem „Zasłużony dla Powiatu Leszczyńskiego”.

Wśród składających życzenia jubilatkom był wicestarosta Maciej Wiśniewski. Na scenie koncertowała grupa Ladies Trio, składającej się z Ukrainek mieszkających w Lesznie – gwiazda Dnia Powiatu Leszczyńskiego 2022 w Boszkowie. Wystąpił również Chór Cecylia ze Święciechowy, w skład którego licznie wchodzą członkinie KGW "Włościanki".

Fot. kurierswieciechowski.pl

Facebook Powiat 1