Objazd drogi Osieczna - Goniembice - Lipno

29 listopada br. rozpocznie się przebudowa drogi powiatowej  Osieczna - Goniembice. W związku z tym do odwołania droga na tym odcinku będzie zamknięta dla ruchu. Wprowadzony zostanie objazd przez Leszno.

Przebudowa drogi Osieczna – Goniembice to największa w ostatnich latach inwestycja powiatowa. Jest  drugim etapem kompleksowej modernizacji ciągu dróg Lipno - Goniembice - Osieczna - Łoniewo - Dobramyśl - skrzyżowanie z drogą krajową nr 12 – Pawłowice.

Spółka Colas Polska za 19,4 mln zł przebuduje do września 2023 r. 3,7 km drogi powiatowej Osieczna – Goniembice, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem. Zakres prac obejmuje m.in. poszerzenie drogi do sześciu metrów, poprawę oraz wzmocnienie jej nośności, budowę 300 mb chodnika, przebudowę odwodnienia, przebudowę skrzyżowania w Goniembicach, wyznaczenie nowych przejść dla pieszych/przejazdów dla rowerów w Goniembicach, Wolkowie i Osiecznej. Ponadto powstanie 3,5 km ścieżki rowerowej.

W związku z bardzo szerokim zakresem robót, od 29 listopada br. zamknięta dla ruchu zostanie droga powiatowa na odcinku Osieczna – Goniembice. Zalecany jest objazd wyłączonego odcinka drogi przez drogę wojewódzką nr 432 do Leszna, Leszno, drogę wojewódzką nr 309 do Lipna i Lipno.

Za utrudnienia przepraszamy

Polski Lad 1