4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy obchodził swe święto. Podczas uroczystej zbiórki w leszczyńskich koszarach dowódcy pododdziałów otrzymali proporce, nagrodzono też żołnierzy i wręczono im awanse na wyższe stopnie.

4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy od 2012 r. stacjonuje w dwóch garnizonach: w Lesznie i Czerwieńsku koło Zielonej Góry. W jego skład wchodzą dwa dywizjony stacjonujące w Lesznie. Święto pułku jest obchodzone w każdym z miast co dwa lata. W tym roku pułk obchodził dodatkowo swe 65-lecie.

Podczas uroczystej zbiórki pułku w leszczyńskich koszarach dowódcom dywizjonów wręczono proporce. Wyróżniającym się żołnierzom i pracownikom cywilnym wręczono awanse, honorowe odznaki pułkowe i listy gratulacyjne. Jak co roku w ramach obchodów święta pułku organizowany jest sztafetowy bieg przeciwlotników. W tym roku pięciodniowa trasa wiodła z Sulęcina, gdzie pułk powstał, do Leszna.

Z okazji święta dowódcom dywizjonów wręczono proporce, które od dziś będą symbolem pododdziałów. Wyróżniający się w służbie i pracy żołnierze i pracownicy cywilni otrzymali awanse, honorowe odznaki pułkowe i listy gratulacyjne. Podczas uroczystości powiat leszczyński reprezentował starosta Jarosław Wawrzyniak.

{gallery}2016/artykuly/Wojsko_swieto_pulku_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}