W Rydzynie po raz szósty zorganizowano regionalne rozgrywki sportowe o puchar starosty powiatu leszczyńskiego. Gospodarzem i organizatorem turnieju były Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rydzynie wraz ze Stowarzyszeniem „Pro-Activ”.

Ze względu na padający deszcz zawody musiały zostać przeniesione z orlika na Środowiskową Halę Sportową w Rydzynie. Rozgrywki piłkarskie składały się z dwóch części. W pierwszej rozgrywano mecze grupowe, natomiast w drugiej rywalizowano o miejsca na podium.

Zwycięzcą turnieju została drużyna SOSW Rydzyna. Drugie miejsce zajęła reprezentacja WTZ Rakoniewice, a trzecie gospodarzy turnieju - WTZ Rydzyna. Kolejne miejsca zajęły drużyny: WTZ Piaski, ŚDS Włoszakowice i WTZ Miejska Górka.

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami, nagrodami i dyplomami.

{gallery}2016/artykuly/Rydzyna_WTZ_puchar_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}