Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wójt gminy Wijewo Mieczysław Drożdżyński podczas jubileuszu 40-lecia reaktywacji gminy Wijewo

W sali Wiejskiego Domu Kultury w Brennie odbyła się uroczystość z okazji 40-lecia reaktywacji gminy Wijewo - jednej z siedmiu w powiecie leszczyńskim.

Po wieloletnich staraniach mieszkańców Brenna, Miastka, Potrzebowa, Radomyśla, Wijewa i Zaborówca 1 października 1982 r. weszło w życie rozporządzenie ministra administracji gospodarki terenowej i ochrony środowiska o utworzeniu gminy Wijewo – najmniejszej w ówczesnym województwie leszczyńskim. Pełnomocnikiem ds. organizacji gminy został Tadeusz Krukierek.

Władze samorządowe gminy Wijewo – w 40-lecie tamtego wydarzenia – zorganizowały jubileuszową uroczystość. Historię starań mieszkańców o reaktywację gminy przedstawiła Barbara Czaińska. Wójt Mieczysław Drożdżyński natomiast uhonorował osoby, które uczestniczyły w reaktywacji gminy: Jerzego Stępczaka, Stanisława Kasperskiego i Eugeniusza Burę.

W jubileuszu uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz radni powiatu: Stanisław Kasperski i Jolanta Zamiatała.