Plakat obrazujący tekst

Stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim na koniec października 2022 r. wynosiła 2,5 proc. i była wyższa o 0,5 p.p. niż w czerwcu – miesiącu o najniższym wskaźniku w tym roku.

Na koniec października br. stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim wynosiła 2,5 proc., przy 2,8 proc. w Wielkopolsce i średniej krajowej na poziomie 5,1 proc. Pod względem niskiego poziomu bezrobocia powiat leszczyński zajmuje obecnie ósme miejsce w Wielkopolsce (po mieście Poznaniu i powiatach: poznańskim, wolsztyńskim, kępińskim i nowotomyskim, śremskim i krotoszyńskim)

Na koniec października br. liczba zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie leszczyńskim wynosiła 571 osób, w tym 352 kobiety.