Spotkanie z sołtysami w Starostwie Powiatowym w Lesznie

W Starostwie Powiatowym w Lesznie starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski  spotkali się z sołtysami wsi z powiatu leszczyńskiego. Spotkanie poświęcone było przedstawieniu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie.

Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie Agnieszka Demska – Chudy przybliżyła sołtysom działalność prowadzonej przez samorząd placówki.

ŚDS w Kąkolewie przez pięć dni w tygodniu prowadzi bezpłatną dla uczestników działalność terapeutyczną dla 30 osób niepełnosprawnych: psychicznie przewlekle chorych oraz z niepełnosprawnością intelektualną. Są to mieszkańcy pięciu gmin powiatu leszczyńskiego oraz Leszna. Dla uczestników kadra placówki prowadzi zajęcia w siedmiu pracowniach terapeutycznych. Organizuje także wiele wydarzeń, w tym m.in. wycieczki jedno- i kilkudniowe, wyjazdy do kina, nad jezioro, spacery, a także imprezy wewnętrzne: przegląd taneczny, dzień rodziny, spotkania wigilijne i  noworoczne, śniadanie wielkanocne, spartakiady, konkursy plastyczne, przeglądy artystyczne i zawody sportowe. Podopieczni ŚDS korzystają z opieki lekarskiej, psychologicznej i pedagogicznej.

Kierownik ŚDS w Kąkolewie zachęcała sołtysów do promocji tego typu aktywizacji społecznej mieszkańców w środowiskach wiejskich.