Warsztaty kulinarne dzieci z Polski i Ukrainy

Fundacja Leszno dla Ukrainy prowadzi w powiecie leszczyńskim zajęcia międzykulturowe dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy, finansowane z budżetu samorządu.

Samorząd powiatowy finansuje cykl zajęć dla dzieci z Polski i Ukrainy w wieku 5-16 lat. Ich celem jest integracja dzieci poprzez przybliżenie tradycji kulinarnych obu państw, a także warsztaty artystyczne z tworzenia polskich wianków i stroików świątecznych.

Zajęcia odbywają się w gminach Rydzyna, Osieczna i Krzemieniewo. Dzieci uczestniczyły już w warsztatach kulinarnych z przygotowywania ukraińskich pierogów oraz w ramach arteterapii obejrzały przedstawienie teatrzyku Pompon „Elf i Rudolf”. Przed uczestnikami jeszcze wspólne pieczenie i dekorowanie pierników.