W Boszkowie zorganizowano ćwiczenie obronne dla pracowników samorządów zajmujących się zadaniami obronnymi. Uczestniczyli w nim reprezentanci powiatów leszczyńskiego, kościańskiego i Leszna.

Celem głównym ćwiczeń było przygotowanie i doskonalenie umiejętności zespołów do wykonywania obowiązków w procesie planowania, organizowania i realizacji zadań obronnych. Organizatorami były starostwa w Lesznie i Kościanie oraz Urząd Miasta Leszna.

W dwudniowych ćwiczeniach – oprócz pracowników jednostek samorządowych - uczestniczyli także pracownicy ds. obronnych powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, komend powiatowych policji i straży pożarnej, przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lesznie oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

{gallery}2016/artykuly/Boszkowo_cwiczenia_obronne_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}