Wyremontowane pomieszczenie w SOSW Rydzyna

W prowadzonym przez powiat leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie – w ramach Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” – przygotowano dwa miejsca, które będą służyć uczennicom, gdyby zaszły w ciążę.

SOSW w Rydzynie pełni w powiecie leszczyńskim funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego. Jednym z działań w ramach Programu „Za życiem” jest zapewnienie przez ośrodek możliwości kontynuowania nauki przez uczennicę w ciąży.

W SOSW Rydzyna przygotowano dwa miejsca, które będą służyć uczennicom, gdyby zaszły w ciążę. Pokoje wraz z łazienkami zostały kompleksowo wyremontowane, wyposażone w niezbędne sprzęty oraz gustownie urządzone.