Szachowi Mistrzowie Wielkopolski z Włoszakowic

Drużyna Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach została mistrzem Wielkopolski w szachach.

W Wapnie w powiecie wągrowiecki odbyły się zawody finałowe IVXX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach dla dzieci z klas 7-8 szkół podstawowych. Zawody były rozgrywane pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Roberta Gawła.

Nie przegrywając żadnego meczu, rywalizując z 36 reprezentacjami wielkopolskich szkół,  tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową we Włoszakowicach w składzie: Lena Owsianna (kapitan), Blanka Mierzyńska, Dominik Włodarczyk, Zuzanna Michalewicz, Zuzanna Biegańska.

Dodatkowo indywidualnie trzecie miejsce na drugiej szachownicy zajęła Lena Owsianna.

W czasie zawodów opiekę nad młodzieżą pełniła Wiesława Walkowska.

Wyjazd na zawody wojewódzkie został dofinasowany z budżetu powiatu leszczyńskiego.