Zajęcia terapeutyczne w SOSW Rydzyna

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Rydzynie realizuje Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Ze specjalistycznych zajęć terapeutycznych korzysta ponad 20 dzieci.

SOSW w Rydzynie pełni w powiecie leszczyńskim funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczego. Celem jego działania jest udzielanie kompleksowego wsparcia rodzinom z dziećmi, od chwili wykrycia u nich niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole.  Placówka dysponuje odpowiednią bazą lokalową, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt, ciekawe pomoce, co pozwala prowadzić zajęcia w sposób atrakcyjny dla dzieci. Specjaliści zatrudnieni w ośrodku, prowadzący zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania, posiadają przygotowanie do pracy z dziećmi o nieprawidłowym rozwoju.

SOSW prowadzi rehabilitację ruchową, integrację sensoryczną, dogoterapię, terapię psychologiczną, logopedyczną i pedagogiczną zgodnie z potrzebami rozwojowymi dzieci. Aktualnie z terapii korzysta 23 dzieci.

Jeżeli rodziców niepokoi rozwój ich dzieci SOSW w Rydzynie udziela konsultacji i zapewnia udział w bezpłatnych zajęciach.

Kontakt: Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy, Plac Zamkowy 2, 64-130 Rydzyna, tel.  65 5388592.