Droga powiatowa w Wojnowicach

Powiat leszczyński otrzyma 2 mln zł dofinansowania z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na przebudowę drogi powiatowej w Wojnowicach w gminie Osieczna.

Droga z Wojnowic do granicy powiatów leszczyńskiego i kościańskiego jest w najgorszym stanie technicznym spośród wszystkich dróg zarządzanych przez samorząd. Dlatego powiat trzy razy składał wnioski o dofinansowanie przebudowy tej drogi, ale dotąd dotacje nie były przyznawane.

Dopiero czwarte podejście okazało się skuteczne. Wniosek samorządu o dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich znalazł się na liście rankingowej opublikowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Projekt inwestycji przewiduje przebudowę ok. 1 km drogi powiatowej w Wojnowicach, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem do miejsca za przepustem na Kanale Obry.

Zakres prac obejmuje przebudowę jezdni, wzmocnienie jej nośności, umocnienie poboczy destruktem, przebudowę zjazdów, odtworzenie rowów przydrożnych, budowę nowego przejścia dla pieszych oraz budowę ok. 120 m chodnika. Szacunkowa wartość projektu to ok. 3,1 mln zł, z czego dofinansowanie z PROW może wynieść do 2 mln zł (64 proc.).

Droga powiatowa od końca przebudowanego odcinka w Wojnowicach do granicy powiatów leszczyńskiego i kościańskiego zostanie wyremontowana przez Zarząd Dróg Powiatowych.