Na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbył się turniej Speedway Quad o Puchar Starosty Leszczyńskiego. Zwycięzcą zawodów został Adrian Wojciechowski z Leszna.

W Lesznie zorganizowano ostatni turniej w cyklu Grand Prix Speedway Quad. Uczestniczyło w nim tylko dziesięciu zawodników, nie dojechali m.in. zawodnicy z Węgier. Zawody rozegrano na wzór turnieju Grand Prix na żużlu - część zasadnicza, półfinały i finał.

Mimo niesprzyjającej aury zawody były emocjonujące, wiele wyścigów rozstrzygało się dopiero na ostatnim okrążeniu. Po rundzie zasadniczej liderami zawodów byli leszczynianie: Jacek Malepszy - 14 pkt i Adrian Wojciechowski – 13 pkt., częstochowianie Łukasz Eliasz i Mikołaj Czechowski mieli po 11 pkt. Do finału awansowała pierwsza trójka i Bartosz Wilkosz ze Wschowy, który debiutował w tej dyscyplinie.

Bieg finałowy wygrał Adrian Wojciechowski i to on odebrał od Jarosława Wawrzyniaka Puchar Starosty Leszczyńskiego. Drugie miejsce zajął Jacek Malepszy, a trzecie – Bartosz Wilkosz.

{gallery}2016/artykuly/Leszno_quady_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}