Nagrodzeni podczas X Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Lipnie

70 solistów i 11 zespołów uczestniczyło w X Powiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie. Tradycyjnie impreza była objęta patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Jury w składzie: Karol Dziuba, Karolina Zygner i Wojciech Frąckowiak po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu przyznało Grand Prix Antoninie Kiczce z Leszna, uczestniczącej w przeglądzie w kategorii soliści klas IV-VI, uczącej się śpiewu w sekcji wokalnej GOK Lipno.

W kategorii soliści Przedszkole – pierwsze miejsce zajęła Amelia Masztalerz, drugie – Antonina Sroczyńska i Igor Włodarczyk, a trzecie  - Aleksandra Nowak, Zuzanna Urbaniak, Amelia Sroczyńska i Julia Frąckowiak.

W kategorii soliści klasy I–III szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęła Maja Musielak, drugie – Jagoda Kamińska, a trzecie – Martyna Musielak. Równorzędne wyróżnienia otrzymali Hanna Salamon i Antonina Ambrowczyk.

W kategorii soliści klasy IV-VI pierwsze miejsce zajęła Amelia Stark, drugie – Amelia Mueller, a trzecie – Patrycja Glapiak. Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Oliwia Szumna, Oliwia Szułczyńska i Maja Ratajczak.

W kategorii soliści klasy VII-VIII pierwsze miejsce zajęła Natalia Kowalska, drugie – Michalina Kaczorowska, a trzecie – Laura Maśląka. Wyróżnienie otrzymała Maria Skorupińska.

W kategorii solistów szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajęła Marta Woroch, drugie – Maja Kowalczyk, a trzecie – Emilia Rąpiel.

W kategorii solista z własnym akompaniamentem pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Kretschmer, drugie – Izabela Potyrała, a trzecie – Alan Biderman.

W kategorii zespoły wokalne pierwsze miejsce zajął zespół Artykulacja, drugie – zespół Kogiel Mogiel, a trzecie - zespół Marcin Kowalczyk i Stanisław Skorupiński.

Nagrodę dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie otrzymał Jan Pawlak – solista z własnym akompaniamentem, a nagrodę przewodniczącego Rady Gminy Lipno – Liliana Musielak (solista klasy IV-VI).

Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek odbył się pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, a część nagród została sfinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego. W otwarciu przeglądu uczestniczył wicestarosta Maciej Wiśniewski, a wyróżnienia na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie wręczał m.in. przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk.

Fot. GOK Lipno

Facebook Powiat 1