W Miejskim Biurze Wystaw Artystycznych w Lesznie otwarto wystawę konkursową leszczyńskiego środowiska plastycznego „19 Prezentacje – Leszno 2016. Sztuka czy sztuczki”. Patronat nad nią objął starosta Jarosław Wawrzyniak, z budżetu powiatu ufundowano też jedną z nagród dla zwycięzcy konkursu.

Konkurs „19 Prezentacje – Leszno 2016” ma dwie odsłony. Novum jest wystawa laureatów poprzednich edycji – to osoby, które na przestrzeni lat, zdobyły chociaż raz główną oraz przynajmniej raz drugą lub trzecią nagrodę. Wielokrotnie nagradzani tym razem zostaną uhonorowani odrębną wystawą. Tworząc swoisty Salon Mistrzów, ustąpili miejsca innym uczestnikom i nie podlegali ocenie jury. Pozostałe osoby odpowiadając na hasło konkursu „Sztuka czy sztuczki” rywalizowały ze sobą, przede wszystkim o uwagę odbiorców i nagrody przewidziane w konkursie. Jedną z nich ufundował powiat leszczyński.

Wystawa prac zgłoszonych na konkurs „19 Prezentacje – Leszno 2016. Sztuka czy sztuczki” pod honorowym patronatem m.in. starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka miała szczególny charakter ze względu na jubileusz 40-lecia utworzenia Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie. W wernisażu wystawy uczestniczył wicestarosta Robert Kasperczak.

{gallery}2016/artykuly/Leszno_MBWA_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}