Koncert z okazji 25-lecia Chóru "Krzemień" w Pawłowicach

Chór „Krzemień” z Krzemieniewa świętował w pałacu w Pawłowicach 25-lecie swej działalności artystycznej.

Chór „Krzemień” powstał w październiku 1997 r. Założycielką i dyrygentką jest Hanna Markowska, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Chór kilkukrotnie zdobywał laury Święta Pieśni i Muzyki Południowo – Zachodniej Wielkopolski. Za swą działalność artystyczną w 2016 r. otrzymał wyróżnienie „Zasłużony dla Powiatu Leszczyńskiego”.

Podczas jubileuszowe koncertu wystąpił Chór „Krzemień” oraz gościnnie żeński Chór Kameralny Hibike z Poznania.

W imieniu samorządu powiatu leszczyńskiego gratulacje chórzystom złożył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.  Życzenia dalszych sukcesów muzycznych przekazała także radna powiatu leszczyńskiego Irena Grobelna.

Fot. gck.krzemieniewo.pl

Facebook Powiat 2