Roczna odprawa służbowa w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie

W Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie podsumowana została działalność leszczyńskich funkcjonariuszy w 2022 r. W odprawie służbowej uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Prace leszczyńskiej policji oraz działania logistyczno-inwestycyjne komendy przedstawił inspektor Krzysztof Nowak, komendant miejski policji w Lesznie.

W 2022 r. w Lesznie i powiecie leszczyńskim doszło do 1065 zdarzeń drogowych (1357 w 2021 r.), w tym 116 wypadków (133 w 2021), w których zginęło 7 osób (9 w 2021), a 142 osoby zostały ranne (162 w 2021).

W odprawie uczestniczyli komendant wojewódzki policji w Poznaniu nadinspektor Piotr Mąka,  prezydent Leszna Łukasz Borowiak, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, przewodniczący Rady Miejskiej Leszna Tomasz Malepszy i prokurator rejonowy w Lesznie Przemysław Grześkowiak.