Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Rada Powiatu Leszczyńskiego na LXIII sesji przegłosowała siedem uchwał, w tym zgodziła się na złożenie wniosków o dofinansowanie kolejnych czterech inwestycji.

Radni po raz pierwszy w tym roku znowelizowali budżet powiatu. Dochody zwiększono o 1.125.000 zł, do wysokości 65.219.674 zł. Wydatki również zwiększyły się o 1.125.000 zł, do wysokości 75.340.777 zł. Na tegoroczne inwestycje powiat leszczyński przeznaczy 26.917.721 zł, czyli 36 proc. budżetu.

Powiat otrzymał 1.125.000 zł pomocy finansowej z gminy Osieczna, która została przeznaczona na przebudowę drogi Osieczna – Goniembice. Radni wprowadzili do budżetu nową inwestycję - przebudowę mostu na kanale w ciągu drogi powiatowej Brenno – Miastko.

Ponadto rada powiatu zgodziła się na złożenie czterech wniosków o dofinansowanie nowych inwestycji. Dwie z nich – przy wsparciu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków - mają być wykonane w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie: przebudowa kanalizacji sanitarnej oraz budowa systemu odprowadzania wód opadowych. O dofinansowanie dwóch kolejnych przedsięwzięć powiat będzie zabiegał w ramach naboru wniosków z zakresu infrastruktury turystycznej, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Będą to budowy wiat turystycznych przy powstających obecnie ścieżkach rowerowych Osieczna – Goniembice oraz w Garzynie, przy drodze krajowej nr 12.

Radni przyjęli też sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej w 2022 r., a także  podjęli uchwałę w sprawie dofinansowania doskonalenia zawodowego, ustalenia specjalności i form kształcenia oraz maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za kształcenie nauczycieli w 2023 r.