W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu uczniowie, rodzice i przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lesznie podziękowali pedagogom za pracę i zaangażowanie na rzecz dzieci.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w auli SOSW zgromadziła się społeczność ośrodka - nauczyciele, pracownicy i uczniowie. W uroczystości uczestniczyli także wicestarosta Robert Kasperczak, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lesznie Katarzyna Kamińska i przewodnicząca rady rodziców SOSW w Rydzynie Barbara Kaczmarek.

Dzień Nauczyciela to dzień, gdy w sposób szczególny docenia się pracę pedagogów honorując ich nagrodami. Nagrody Starosty Leszczyńskiego otrzymały Urszula Kłos, Beata Patek, Edyta Sznycer i Alicja Kubiak. Nagrodami dyrektora SOSW w Rydzynie zostali uhonorowani Elżbieta Dulat, Elżbieta Marciniak, Joanna Winiarska, Beata Wzorek- Malcherek, Maria Wolsztyniak, Anna Jaskulska, Barbara Konior, Anna Barczyk, Marzena Rybak, Magdalena Lewicka, Daria Przewoźna, Janusz Klecz, Marek Rynkowski.

Wychowankowie Internatu SOSW w Rydzynie podziękowali swoim nauczycielom za trud nauczania i wychowania przedstawieniem teatralnym, którego puentą było stwierdzenie „belfer też człowiek”.

{gallery}2016/artykuly/Rydzyna_dzien_edukacji_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}