Zbiórka pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w SOSW Rydzyna

Wolontariusze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w  Rydzynie pobili  kolejny szkolny rekord w zbiórce pieniędzy organizowanej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Społeczność SOSW w Rydzynie z wielką chęcią i zaangażowaniem włącza się co roku w pomoc potrzebującym. Członkowie szkolnego wolontariatu przyłączyli się do zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W czasie 31. Finału WOŚP pieniądze zbierały Iza z klasy III PdP  i Marlena z klasy III branżowej. Dzięki hojności uczniów i pracowników SOSW uzbierały 1265, 67 zł i tym samym pobiły szkolny rekord.

W tym roku WOŚP przeznaczy zebrane pieniądze na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Facebook Powiat 1