Droga powiatowa - ul. Wielkopolska w Pawłowicach

Powiat leszczyński otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi od skrzyżowania z krajową „12” do Pawłowic. Wniosek o dotację na przebudowę drogi przez Gronówko w gminie Lipno znajduje się na liście rezerwowej projektów przewidzianych do wsparcia.

Samorząd powiatowy w sierpniu ub.r. złożył wnioski o dofinansowanie dwóch inwestycji drogowych. Projekt przebudowy 2,3 km drogi na odcinku od krajowej "12" do posesji nr 116 przy ul. Wielkopolskiej w Pawłowicach znalazł się na 38 miejscu listy przedsięwzięć przewidzianych do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Samorząd ma dostać dotację na pokrycie połowy kosztów szacowanej na 8,5 mln zł inwestycji. Zgodnie z projektem jezdnia drogi od krajowej „12” do Pawłowic ma mieć 7 m szerokości w terenie zabudowanym i 6 m – poza nim. Ponadto przebudowana i zbudowana zostanie ścieżka rowerowa na długości ok. 1,8 km, powstanie też odwodnienie i 140 mb nowego chodnika.

Natomiast projekt przebudowy 1 km drogi przez Gronówko znalazł się na drugim miejscu listy rezerwowej i będzie czekać, aż powstaną oszczędności w realizacji inwestycji z listy podstawowej. Zgodnie z projektem jezdnia w Gronówku ma zostać przebudowana do szerokości 5,5 m, a chodnik – do 2 m. Ponadto zakres prac przewiduję budowę kanalizacji deszczowej, nowego przejście dla pieszych i montaż radaru informującego o prędkości jazdy kierowców. Wartość robót oszacowano na ok. 5,5 mln zł.