Plakat obrazujący tekst

Każdy podatnik PIT może przekazać 1,5 proc. swego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy, by wesprzeć w ten sposób te działające w powiecie leszczyńskim.

Co roku miliony Polaków odprowadzają podatek od swoich dochodów. Istnieje możliwość, aby wysokość przekazywanego podatku pomniejszyć o 1,5 proc., który trafi na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Przekazywanie 1,5 procenta jest niezwykle proste i nie obciąża podatnika żadnymi kosztami. Aby to uczynić należy w odpowiedniej rubryce formularza PIT wprowadzić numer KRS organizacji, którą chcemy wesprzeć. Przekazaniem środków z 1,5 procenta zajmą się urzędy skarbowe.

Starostwo Powiatowe w Lesznie od ub.r. jest uczestnikiem projektu „Wspieraj lokalnie”, który ułatwia przekazywanie 1,5 proc. dla lokalnych organizacji pożytku publicznego przy rozliczaniu PIT.

W ramach projektu „Wspieraj lokalnie" powiat otrzymał bezpłatny program do rozliczania podatków – “PITax.pl Łatwe podatki”, promujący rozliczenie podatku na terenie powiatu leszczyńskiego oraz do przekazania 1,5 proc. lokalnym organizacjom pożytku publicznego.

Rozlicz PIT w powiecie leszczyńskim