Narada roczna w Komendzie Miejskiej PSP w Lesznie - od lewej: starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak  i komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu Maciej Zdęga

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odbyła się narada podsumowująca działalność strażaków w 2022 r. Uczestniczyli w niej oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i  przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronowirusa coroczna narada znów odbyła się w siedzibie leszczyńskiej komendy. Komendant miejski PSP w Lesznie Sebastian Kozłowski – w obecności Jarosława Zamelczyka – zastępcy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP - przedstawił sprawozdanie z działalności strażaków w 2022 r. oraz główne kierunki działań na rok 2023. W ub.r. strażacy mieli więcej pracy, niż w 2021 r.: pożary były 263 (211 w 2021 r.), a miejscowych zagrożeń było 1130 (999 w 2021 r.)

W naradzie uczestniczyli przedstawiciele instytucji publicznych, w tym samorządów, a także druhowie z jednostek OSP w Lesznie i powiecie leszczyńskim.

fot. J.Rutecka-Siadek leszno24.pl