Uczniowie SOSW Rydzyna -uczestnicy projektu BohaterON!

Uczniowie prowadzonego przez powiat leszczyński Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie uczestniczyli w projekcie BohaterON - włącz historię!

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 r. przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

W tym roku obowiązywała nowa formuła „Dumni z Powstańców”- to nowe wirtualne miejsce pamięci o Powstańcach Warszawskich i Powstaniu Warszawskim. W grupach odbywały się zajęcia tematyczne, projekcje filmów, prezentacje, tworzono gazetki, redagowano wpisy z podziękowaniami dla powstańców. Każdy indywidualny wpis był dołożeniem cegiełki w budowaniu świadomości patriotycznej wśród młodych ludzi i okazją, by podziękować za męstwo, odwagę i poświęcenie powstańców.

Przedstawiciele kilku grup wychowawczych SOSW Rydzyna dokonali wpisu w formie podziękowania ze zdjęciem na portalową mapę Polski na stronie dumnizpowstancow.pl W ramach podsumowania wszystkich działań związanych z realizacją projektu w rydzyńskim internacie odbyło się spotkanie tematyczne, na którym zaprezentowano film o Powstaniu Warszawskim i zrealizowanym projekcie.