Piaskarka na drodze

650 ton mieszaniny piasku i soli zostało wykorzystanych tej zimy do utrzymania przejezdności dróg powiatu leszczyńskiego.

Działaniami zapewniającymi przejezdność dróg, oprócz pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie, zajmuje się także w razie potrzeby sześć firm wybranych w przetargu. Dysponują one m.in. pługami, ładowarkami, piaskarkami i spycharkami. W zależności od warunków atmosferycznych utrzymaniem dróg zajmuje się nawet kilkanaście pojazdów.

Do zimowego utrzymania dróg w powiecie leszczyńskim w sezonie 2022/2023 przygotowano 1280 ton mieszaniny piasku z solą. Dotychczas zużyto około połowy, czyli 650 ton. Koszty zimowego utrzymania dróg poniesione na zakup mieszaniny, wynajęcie sprzętu zewnętrznego, paliwo, remonty, zakup części i wynagrodzenie wyniosły dotąd ok. 230 tys. zł.