Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał 31 uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nagrody za wyniki w nauce oraz osiągnięcia w sporcie i działalności kulturalnej. W obecności rodziców dyplomy wręczył im starosta Jarosław Wawrzyniak.

W ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z powiatu leszczyńskiego samorząd co roku nagradza wyróżniających się uczniów. W tym roku w starostwie złożono 32 wnioski, jeden z nich nie spełniał postawionych kryteriów. Było ich dwa razy więcej, niż rok wcześniej. Zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Leszczyńskiego nagrodami pieniężnymi w kwocie 300 – 1.400 zł uhonorowano 31 uczniów. Warunkiem otrzymania nagrody są znaczące osiągnięcia w nauce, sporcie oraz kulturze i sztuce.

- Serdecznie gratuluje wybitnych wyników w nauce oraz osiągnięć w finałach konkursów i olimpiad wojewódzkich i krajowych, a także dobrych rezultatów w rywalizacji sportowej. Samorząd powiatu na miarę skromnych możliwości budżetowych stara się co roku nagradzać trud i wysiłek młodych jego mieszkańców. Zachęcam do dalszej pracy nad poprawą waszych osiągnięć – mówił podczas spotkania w starostwie z uczniami i ich rodzicami oraz opiekunami starosta Jarosław Wawrzyniak.

Nagrody otrzymali:

1. Oliwia Zielińska - Gimnazjum w Kąkolewie

2. Matylda Obiegała - absolwentka Gimnazjum w Krzycku Wielkim

3. Weronika Misiorna - Gimnazjum nr 5 w Lesznie

4. Kinga Kanikowska - Gimnazjum w Kąkolewie

5. Dawid Marcinek - Technikum Leśne w Miliczu

6. Jagoda Hofman - II LO w Lesznie

7. Weronika Bolewicz - absolwentka Zespołu Szkół Rolniczo - Budowlanych w Lesznie

8. Emilia Bolewicz - absolwentka Gimnazjum w Lipnie

29. Marcin Malcher - Gimnazjum w Brennie

30. Agata Kretschmer - Gimnazjum w Kąkolewie

31. Szymon Napieralski - Gimnazjum w Brennie