Powiatowy Węzeł Rowerowy "Święciechowa"

Powiat leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie z budżetu województwa wielkopolskiego zakupu i montażu na powiatowym węźle rowerowym „Święciechowa” ławki fotowoltaicznej z funkcją ładowania urządzeń mobilnych oraz rowerów elektrycznych.

W 2021 r. przy rondzie w Święciechowie powstał pierwszy powiatowy węzeł rowerowy. Ustawiona  została tam drewniana wiata z ławkami, a teren wokół niej utwardzony został kostką betonową. Zamontowano także stojaki, mapę powiatu leszczyńskiego z siecią ścieżek rowerowych i stację napraw rowerów oraz nasadzono drzewa i krzewy. W 2022 r. na powierzchni 140 m2 nasadzono krzewy, byliny ozdobnych ziół oraz drzewa liściaste. Ponadto ustawione tam zostały tablice o tematyce edukacyjno – przyrodniczej oraz domek dla owadów zapylających.

W 2023 r. w ramach naboru projektów z programu „Błękitno - Zielone inwestycje dla Wielkopolski”, finansowanego z budżetu województwa wielkopolskiego, powiat leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie zakupu i montażu ławki fotowoltaicznej z funkcją ładowania urządzeń mobilnych oraz rowerów elektrycznych. Solarna ławka posiadać będzie także funkcję ładowania urządzeń mobilnych, takich jak smartfon, tablet czy odtwarzacz mp3. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to 20 tys. zł, z czego dotacja może stanowić do 90 proc. tej kwoty.