Drużynowy wicemistrz Polski w warcabach w 2022 r.- UKS Roszada Lipno

24 kluby sportowe otrzymają w tym roku dotacje z budżetu powiatu leszczyńskiego na prowadzenie swej działalności służącej rozwojowi sportu w powiecie.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego co roku przyznaje dotacje na rozwój sportu na terenie powiatu. Przekazywane z budżetu samorządu pieniądze wspomagają kluby sportowe w prowadzenie szkolenia sportowego na poziomie powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Na dofinansowanie działalności sportowej w budżecie powiatu na 2023 r. zapisano 75 tys. zł, ale  ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkursem ofert i wyższe koszty ponoszone przez kluby sportowe, rada powiatu zwiększyła łączną kwotę dofinansowania do 107.800 zł. Po rozpatrzeniu złożonych ofert, zarząd powiatu przyznał dotacje 24 klubom.

Uchwała Zarządu Powiatu Leszczyńskiego